info@kuzukoltuk.com

0533 227 10 50

ELYAF SATIŞI

Elyaf Satışı

Dokuma ürünlerinin hammaddesi olan olan elyaf, bitki, hayvan ve madeni kaynakların yanında çeşitli kimyevi ürünlerden de elde edilir. Kapok, pamuk, kenevir, keten, rami, jüt, Manila, alfa, sisal ve koko bitkilerden, yün, deve tüyü, moher, kaşmir, lama, angora tavşan tüyü alpaka ve ipek hayvani kaynaklı tabii elyaflardır. Isıya dayanıklı asbest madeni kaynaklı tek tabii elyaftır.

Uzunluklarına göre ise stapel kesikli ve kontinü kesiksiz olmak üzere ikiye ayrılır. Kesiklide her bir elyaf 1 cm kadardır ve pamuk ile yün bu tiptendir. Kesiksizde ise lifler çok uzundur. İpek, bazı kimyevi elyaflar bu türdendir. Kimyevi elyaflar ise kısa kısadır ve yün, pamuk gibi kesikli yapılabilir.

Elyafın kalitesi ise inceliği, mukavemeti, parlaklığı, esnekliği, nem ve su çekme özelliği, ısı iletkenliği, küflenme, ısı etkisi, boyanma yatkınlığı ve eğirme kabiliyeti gibi özelliklere göre değişmektedir.

Kuzu Koltuk Kılıfı olarak biz boncuk ve silikon elyafın yanında kiloluk ve metrelik elyaf satışı da yapmaktayız. Yorgan ve yastıklarımızda da elyaf kullanmaktayız.

Ürünler