info@kuzukoltuk.com

0533 227 10 50

BİZDEN HABERLER

Şark köşesinin modası geçmiyor.

Türk kültürünün önemli yapı taşlarından biri olan şark köşeleri her geçen gün ev ve işlerimizde yaygınlaşmaya devam ediyor. Gelişen teknolojiyle birlikte daha da çeşitlenen şark köşesi takımları, yeni modellerle birlikte evlerde daha da yaygınlaşacağını gösteriyor.

Modern ve klasik koltuk takımı çeşitleri her yıl yeni yeni modelleriyle mağazalarda yerini alırken, kullanıcılar da salon ve misafir odalarında farklı tasarım arayışlarına giriyor. Kullanıcıların bu taleplerini göz önünde bulunduran firmalar, standart modeller yerine daha farklı ev mobilyası modelleri üretiyor. Kimi firma paletlerin üzerine minder koyarak palet sedir takımı oluştururken, kimisi de yer minderleri ile otantik bir ortam hazırlıyor. Özellikle son zamanlarda Türk kültürünün de önemli unsurlarından biri olan şark köşeleri bu arayışları cevap veriyor. Hem otantik yapısı hem de hoş ve sıcak bir ortam oluşturması nedeniyle tercih edilen şark köşeleri, gelişen teknolojiyle birlikte daha da çeşitlendi.

Modern Şark Köşeleri

Gelişen teknolojiyle birlikte klasik şark köşesi modellerinin yanına, modern şark köşeleri de eklendi. Klasik modellerde sedir üzerine halı ya da kilimden yapılmış ve genellikle sırt kısımlarında ot, saman ya da kamış gibi malzemeler kullanılırken, modern modellerde ise ahşap kısımlarında gümüş ve altın varakların yer aldığı, ot ve saman yerine sünger kullanılan, daha konforlu, döşemelik kumaşlardan yapılmış modeller ön plana çıkıyor.

Sandık, baza ve yatak mekanizması da eklenebilen bu sedirler, odanızın ölçüsüne göre dizayn edilebiliyor. Pastel renkler ve spor desenlerin kullanıldığı bu modern şark köşeleri, onlarca kumaş alternatifi ve farklı sedir takımları ile müşterilere alternatifler sunuyor.

Şark Köşesi Çeşitleri

  • Klasik şark köşesi sedir modelleri
  • Modern şark köşesi sedir modelleri
  • Palet minder takımı
  • Yer minderleri